izzabellarichter489
izzabellarichter489 izzabellarichter489
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Witch one is a better buy

Witch one is a better buy class=

Respuesta :

eleanoraller16
eleanoraller16 eleanoraller16
  • 03-12-2020

Answer

8 cans for 9$

MY EXPLANATION...

You get more cans while paying less. You can go for the 6 for 7$ but the better one is the 8 cans. If you add up the 6 for 7$ to the same amount of the 8 cans, you get the same thing. So BOOM! *mic drop*

Answer Link

Otras preguntas

find the area of the composite figure
What is the best thesis statement for the argument?
What is -2.3 - (4.5 – 3)? 2.3 1.3 10.3 -3.3
Seas and Colleen are raking leaves in their yard. Working together they can clear the yard of leaves in 24 minutes. What kind of long it would take Sean 20 minu
What are the terms in the expression? a3 – 2ab + b
How did the location and environment of the Aztec help them conquer an empire?
as the change in speed at the boundary of two materials is greater what happened to the angle of refraction (please help )a. it becomes lessb. it becomes morec.
Which of the following values of f are solutions to the inequality below? ​Select all that apply.
You are writing an expository essay in which you discuss how butter is made. Which would work best as an introductory sentence to this essay?
hey there! So i been wanting to learn and observe peoples reactions, emotions, etc. Do you guys have any tips or any websites and such?