rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

Solve −3x^2 − 4x − 4 = 0.
a term for a two-year period used in budgetary and other agreements is _____. biennium concept papers perspective taking position statement
what is a stylus? a. a band used in art to depict multiple events or scenes in a single work b. a flat stone used for grinding paint c. a writing tool that is p
three fourths the square of b algebraic expression
what is this property: 7+(4+4)=(7+4)+4
In a paragraph, summarize how immunizations can prevent certain diseases.
What are Malala's dreams and wishes? (Young Reader's Edition)
What is 0.26 repeating as a fraction
A painting measures 2.4 feet from left to right. It’s hung in the center of a rectangular wall measuring 20 feet from left to right. What is the distance betwee
A person who already has a sexually transmitted infection is more likely to contract ______. A. HIV B. gonorrhea C. hepatitis D. syphilis