a28406608 a28406608
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

If bananas cost $0.45 each, how much will 9 bananas cost in all

Respuesta :

ssjjrrjj
ssjjrrjj ssjjrrjj
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

0.45 x 9 = 4.05

Answer Link
NgShiYin
NgShiYin NgShiYin
  • 03-12-2020

Answer:

$4.05

Step-by-step explanation:

1 banana = $0.45

9 bananas = $0.45 × 9

                 = $4.05

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is an incorrect way to avoid struck-by rolling hazards? A. Position a worker to signal you when operating a vehicle in reverse gear wi
Why are protective tariffs considered negative? They cause imports increase. They cause imports to decrease. Countries usually raise tariffs in retaliation. Exp
Help me please thanks:)))
Solve for y: 10.3 = 0.6y
Why were differences among the three colonies important a) They explored the practical and functional differences between unicameral and bicameral houses in th
simplifying fractions
If inflation begins to rise rapidly, which step is the Federal Reserve likely to take? Decrease the federal funds rate. Increase the reserve requirement. Buy
Which of the following dishes is an example of cajun cuisine A.falafel B.shrimp gumbo C.pasta primavera D.vegatable curry
What is the circumference of a QUATER CIRCLE if the radius of the quater circle is 2CM
Etymology is derived from two Greek words and means