jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

Adenosine triphosphate (ATP) is the main energy currency used in cells. a. True b. False
Which equation has solution x=-3?
!!HELP PLEASE ILL GIVE BRAINLEST !! The chemical formula for water, H2O, means that each water molecule contains a) two hydrogen atoms and zero oxygen atoms.
Order the values from least to greatest15, -12,|-14|,-13, |19|​
I would like to know the right answer of this graph.
Which propaganda technique promotes the idea that a belief or course of action is popular? O bandwagon O name-calling O repetition scapegoating
PLS 20 POINTS!!! Which of these is a reason to have a preparticipation health screening? Select all that apply. to be sure a person has no heart diseaseto be su
Can somebody help me with a introduction paragraph? Please.
A secretary was making name tags. She made each name tag from an index card which was cut into ¼ s. How many name tags can the secretary make with 2 index cards
Which of these statements is supported by information in the passage? a. No one was killed or wounded b. The Iroquois were better warriors c. Champlain fired