caracheek160 caracheek160
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Three apples (x) plus two
oranges (y) costs $16.
Five apples plus two
oranges costs $24. Hov
muon do each apples and
oranges cost?

Respuesta :

JimmyIgloo
JimmyIgloo JimmyIgloo
  • 02-12-2020
Apple=4 Orange=2 hope I helped!!!
Answer Link

Otras preguntas

What is 1.939 x 10^5 in standard form?​
What's the correct hair color terminology hair color companies use for green, orange, and yellow base's?
will mark brainliest to best answer!! geometry question
-ANSWERED- Which provisions were included in the Treaty of Versailles? Check all that apply.Germany could not join the League of Nations.Germany had to pay repa
hi please help me find the answer!! Identify the period when the development of crude stones first appeared in early civilizations: ⇒ Ice Age ⇒ Metal Age ⇒ Neol
I need help on bothn please and no links
Which number is irrational
The trade networks described by the two sources were most strongly influenced by (1 point) A. Increased Asian demand for food imports. B. Increased Europe
What is the message about good and evil and/or forbidden knowledge in "Hotel California" by the Eagles? Question about theme
Before McCandless leaves Atlanta in early summer for the West, A. he shares his travel plans with his family and friends B. he applies to law school, planning t