Denisesanchezb Denisesanchezb
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

Kyle bought four boxes of cereal for $8.60. How much would 10 boxes of cereal cost

Respuesta :

kids5919
kids5919 kids5919
  • 02-12-2020

Answer:

$20.75

Step-by-step explanation:

Answer Link
AlexPeachey
AlexPeachey AlexPeachey
  • 02-12-2020

The answer is $21.50

Explain:

$8.60 / 4 = $2.15

$2.15 x 10 = $21.50

Could I have brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

2 questions technology/ ELA questions 1. what point of view provides info about others? A. first person B. second person C. third person 2. to place the cap
In what ways are driverless cars safer than human drivers? needs to be and long answer
Which sentence describes a step to obtain a tourist visa to travel to the United States
What is the minimum time that a warm up should last? A. 5 minutes B. 10 minutes C. 15 minutes D. 30 minutes
What type of phrase is making the top grade
Did White Virginians enslave people of African American descents because of long held, deep seated racial bias?
Which type of geologic event has to occur to create an angular conformity? igneous intrusion into layered rock sediment deposited on older, eroded igneous rock
Can someone write me a 5 paragraph essay based on the citizenship and the constitution? I really need help and I will mark you most brainliest!
markup and markdowns
I need help plzzzzzzzzz