makaylavega13 makaylavega13
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The number of oranges purchased varies directly as the price of the oranges. If 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18 oranges?

Respuesta :

dirjfoeie dirjfoeie
  • 02-12-2020
Your Answer—- $3.85
Answer Link

Otras preguntas

waht will happen if one of the system fails to carry out its function properly?
Need to find common denominators for 58/2.9 and 58/5
the amount of postage placed on a first class letter depends on the weight of the letter .
Suppose you invest $580 at 10% compounded continuously , write an exponential function to model the amount in your investment account ?
w^2-4w+ ?  what lake the expression a perfect square
What Does 'Soup to Nuts' Mean?
Bill can hammer 20 nails in 6 minutes. Jeff can do the same job in only 5 minutes . How long will it take them to finish if Bill hammers the first 5 nails, then
let A={0,1,2,3,4,6} and B={2,4,6,8} find a.)AnB             b.)AUB
what is a example of democracy?
a 22 foot ladder is placed against a vertical wall of a building with the bottom of the ladder standing on level ground 16 feet from the base of the building. h