giarinkus giarinkus
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

if you can buy 3 loaves of bread for $5 how many loaves can you buy for $12

Respuesta :

emilycox148
emilycox148 emilycox148
  • 01-12-2020

Answer:

You can buy 6 because it cost 2.50 for 1 loaf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If y=2 when x=3. What is the value of y when x=9?
An astronaut who weighs 126lb on Earth weighs only21lb on the moon. How much would a person who weights 31lb on the moon weigh on Earth?
how can you simplify 24                                ---                                30
how can you simplify 24                                ---                                30
what group was successful in achieving its goals at the congress of vienna , nationalists conservatists liberals or anarchists?
who decided the election of 1800 and why ?
Why did the goverment ration goods for people to buy?
who decided the election of 1800 and why ?
what group was successful in achieving its goals at the congress of vienna , nationalists conservatists liberals or anarchists?
Why did Allies plan to land in Normandy and not somewhere else?