rylandowdy
rylandowdy rylandowdy
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

The price of apples is $3.60 for 3 pounds. Write the price as a unit rate.

The price of apples is 360 for 3 pounds Write the price as a unit rate class=

Respuesta :

lfbsdjvhzkds lfbsdjvhzkds
  • 01-12-2020

Answer:

B

Step-by-step explanation:

Answer Link
naszearking naszearking
  • 24-05-2022

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How is the idea that other nations are adding to their territories connected to a central idea of the text?
Find the value of x in each of the following 2x/7-3=2
John is traveling at 48 miles per hour and his distance can be written as d = 48t. How far will John travel if he travels for 5 hours?
How do I find the perimeter of a regular triangular pyramid?
_____________ are factors or determinants that interact with each other to bring about outcomes, such as disease or the results of disease.
Katie is anxious. There is likely a discrepancy between her ________ self and her ________ self.
In Japan, _____ sometimes manifests through taijin kyofusho which is characterized by avoidance of social situations due to feeling inadequate
Twain loves the use of exaggeration and hyperbole. This love is very apparent in the friendship between Huck and Tom, two very different characters. Describe in
The type of customers vital to a firm introducing a new innovation are the ________, who are willing to pay higher prices and like to tinker with new products.
Nancy has 8 meters of rope. How many pieces of rope of length 1/2 meter can she cut from it