jamylonmorgan11 jamylonmorgan11
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

If potatoes cost 4.20 for 5lbs what's the unit rate

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

$1.19

Step-by-step explanation:

Answer Link
bbffghjjkvc2 bbffghjjkvc2
  • 01-12-2020
1.19 is correct the answer
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP! What is the mean of the following numbers: 4, 6, 3, 3, 5, 3, 4? A. 28 B. 4 C.3 D.5 Worth 99 points , if that matters.
Which number is prime? Choose each correct answer. 55 56 57 58 59 60 61
Feudal england germany and ________ were the leading powers of the age
4(2+3)-[7-[4-(8+5)]can you help me with this question
Imagine you are writing a poem about a fun birthday party. Which of the following words has the appropriate connotation for the situation? Shrieks Giggles Wa
Any healthcare team member who leave their desks must be sure to
what is 4/9+1/3 in fraction from
____ can be metabolized for atp production.
Which of the following terms best describes a large retail store that provides one-stop shopping for consumers seeking many different kinds of products, such as
Identify and explain four types of risky behaviour amongst teenagers by means of an example