kayla177 kayla177
  • 12-10-2016
  • Mathematics
contestada

It costs 7.05 dollars for 3 tacos what is the unit rate

Respuesta :

txgirl101
txgirl101 txgirl101
  • 12-10-2016
7.05÷ 3= 2.35 ( u divide the 3 tacos by price. to check answer multiply ur divided answer 2.35 x 3= 7.05)
Answer Link

Otras preguntas

Given the exponential function f (x) and the logarithmic function g(x), which of the following statements is true? Exponential function f of x equals negative
A personality test may be given to assess what?
guys help pls due in 3 hrs it’s 5 sentences
HELP!! BYU AP World History! Now read this document and answer the same questions. First, what is the main idea of the document (not just the subject but what t
how do you find an area of a quadrilateral ABCD if its height is 5cm​
What does Elaina say about drugs and alcohol?
Determine f(-3) for f(x)
examined by a doctor. One patient has brain damage from a severe stroke. Another had a heart attack that severely damaged their heart muscle. The last patient h
solve for x in terms of y 4x+2y=7
The mass of a cube of iron is 355 g. Iron has a density of 7.9g/cm^3 . What is the mass of a cube of lead that has the same dimensions? The density of lead is 1