jadagaming7 jadagaming7
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED!!!

HELP ME PLEASE THIS IS FOR A GRADE AND THIS IS ALL I NEED class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-12-2020

Answer:

1. 12 bottles would cost $24.

2. The ratio is 1:2,  1 bottle to $2.

3. For each additional bottle of water I purchase, the price will go up by $2.

May I have brainliest please? :)

Answer Link

Otras preguntas

What is a number that can be divided out of each term in an expression?
Geometry First Semester.Can someone please help with this?
Cherries cost ​$2​/lb. Grapes cost ​$1.50​/lb. You can spend no more than ​$9 on​ fruit, and you need at least 5lb in all. Create a graph showing the amount of
How is Wind-wolf changed by his experience with racism
A citizen accused of a crime is entitled to which fundamental right? a)trial by judge b)trial by jury c)bail until guilty d)house arrest
Why must the audience be considered when creating a procedural text?
Find the sum 3 4/9 + 5 1/3 A) 8 5/12 B) 8 7/ 12 C) 8 5/9 D) 8 7/9
Which fragment could become a complete sentence by adding only a predicate? (1) more than a week after the storm (2)being more universal (3)was the deadliest
what is the correct way to cite this search in a research paper using MLA style?
Cirrhosis is a disease that affects which of the listed organs?