shopkinlover1208 shopkinlover1208
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

write and evaluate an expression for the problem music lessons cost $20 per week. How much do 6 weeks of lessons cost?

Respuesta :

iydelgadillo iydelgadillo
  • 01-12-2020
120 just multiply 20 times 6
Answer Link
hannah1217
hannah1217 hannah1217
  • 01-12-2020
do 20 x 6, and that will equal 120 :)
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP, WILL MARK BRAINLEST TO WHO ANSWERS FIRST WITH THE RIGHT ANSWERThe diagram below shows the sequence of events and processes which resulted in the or
Trumpeter, composer, and teacher Wynton Marasalis distinguished himself as a promising musician at an early age is this a complete sentence
What is a quipu?????
Algerba 1 , stuck on this :/
Help? Read the passage. [1] Teachers should really think about the amount of math homework they assign to their students. [2] All types of learners hate homewo
1. What is the goal of mitosis?
What is the energy source for producers, consumers, and decomposers?
Need this grade please help!!!
6CO2 + 6H20 + Energy Co H1206 + 602 D. heat of reaction O C. thermal reaction B. endothermic reaction A. exothermic reaction
Right answer will get brainlist