renes renes
  • 11-10-2016
  • Mathematics
contestada

a 16-fl oz bottle of juice cost 2.00 what is the unit cost

Respuesta :

petrally
petrally petrally
  • 11-10-2016
24 cents per fluid ounce
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP Select the correct answer from each drop-down menu. Complete the following sentence using the most appropriate words. is/are used to determine age a
when a chemical reaction take place new atom or new element are formed true or false
How does migration allow an animal to survive in its environment?​
The point (0,1) and (9,2) fall on a particular line. what is it's equation in slope intercept form?​
Which type of kitchen style do you like more option 1 or option 2?
Which sentence is the most concise? A. My mother supports the arts, including literature. B. The person from Canada has moved to Russia. C. Dana was excited to
pls help! I need help in algebra, I will give Brainliest!! No links, no stealing points, and only correct answers or you will be reported.
Simplify: (7x2 + 9x -12) (2x - 5) a. 14x3-17x² -69x -60 c. 14x³-17x2 +69x +60 b. 14x³+17x²-69x+60d. 14x³-17x2-69x+60 Simplify: (4xyz) * O4xyz xyz 1​
I will award brainliest
This unit focused, in part, on relationships in triangles. A triangle is the simplest type of polygon and is frequently used in construction. Explain why triang