mathildas2009
mathildas2009 mathildas2009
  • 13-11-2020
  • Mathematics
contestada

You buy a package of 12 pencils for $2.64. Write this rate as a unit rate.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-11-2020

Answer:

0.22 per

Step-by-step explanation:

Answer Link
morillopaulita
morillopaulita morillopaulita
  • 13-11-2020
0.22 is the answer hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

Terri's teacher gives her the equation 3(5)^x=127-2x, and tells her that she will not know how to solve it algebraically. Explain how Terri could use a graph to
Which of the following rivers is the world's busiest waterway ?
The length of a pool is 3 feet more than twice its width. If the perimeter of the pool is 72 feet, find the dimensions of the pool by writing and solving a syst
Al washed a car in 6 minutes. Fred washes the same car in 8 min. How long dies it take Al and Fred to wash the car together?
A 4.5 newton object is placed in a tank of water. If the water exerts a force of 4.0 newtons on the object, will the object sink or float?
Buck drove 220 miles in 5 hours. What was his average rate of speed?
The diameter of your bicycle wheel is 25 inches. How far will you move in one turn of your wheel?
Please tell me five slogans on conservation of natural vegetation.
What is the lateral area of the rectangular prism? Assume the prism is resting on its base. A. 135 in2 B. 270 in2 C. 300 in2 D. 310 in2
Which of the following rivers is the world's busiest waterway ?