pinedaemiliana99 pinedaemiliana99
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Number 2.
A homeowner is wanting to pave his
drive way. He was quoted for every 240
bricks it would cost $30. Find the unit
rate.

Respuesta :

vsco vsco
  • 12-11-2020
240/30 is 8 i believe the answer is 8
Answer Link

Otras preguntas

"Classify the following triangle. Check all that apply. A. scalene B. isosceles C. equilateral D. obtuse
how many muscles make up the quadriceps?
What was the cause of the Great Schism of 1054 between the Eastern and Western Church?
Discuss the importance of a business plan. Briefly describe each of the sections in a typical business plan.
a pair of socks and a shirt cost 40 . the cost of a shirt was 5 more than four times the cost of the socks. what did the socks cost?
Chlorine has 7 electrons in its valence shell it accepts the electronic to complete its octet it becomes an chlorine ion (CI-) what is the nature of this chlor
hey can anybody help me out with this question please
The legs of a right triangle are 3 units and 6 units. What is the length of the hypotenuse? Round your answer to the nearest hundredth. A 5.20 units B 6.71 unit
how did native American people in different environments get their food?
For the school play , adult tickets cost $4 and children cost $2. Natalie is working at the ticket counter and just sold $20 worth of tickets. What are all of t