morriszamiyah
morriszamiyah morriszamiyah
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 8 mugs for $38.32. (Note: unit price is the price of 1 item. In this example, unit price means the price of 1 mug)

Respuesta :

Izzy1974
Izzy1974 Izzy1974
  • 12-11-2020

Answer:

$4.79 a piece

Step-by-step explanation:

38.32/8=

Answer Link
studylove studylove
  • 10-12-2020

Answer:

$4.79

Step-by-step explanation:

$38.32 divided by 8 = $4.79

Answer Link

Otras preguntas

A bug splatters on the windshield of a moving car. Describe the 1. Forces 2. Impulses 3. Momentum changes 4. And accelerations of both the bug and the car
Department F had 4,000 units in Work in Process that were 40% completed at the beginning of the period at a cost of $13,400. Of the $13,400, $8,600 was for mate
What are some basic research topics for writing a research paper for first-year software students?
Which table represents a linear function?
Compute the following binomial probabilities directly from the formula for b(x|n,p): b(3|8, .35) b(5|8, .6) P(3 ≤ X ≤ 5) when n=7 and p=.6 P(1 ≤ X) when n=9 and
Read “The Four Clever Brothers,” and then identify the story’s main elements by filling in the table. Elements. “The Four Clever Brothers” setting. plot.ch
Can some please help me!!!. I only have 1 hour to complete it.
What does Saccharomyces cerevisiae (Baker’s yeast) need to survive?
Two forces of magnitudes 8N and 15N act at a point,if the resultant force is 17N,the angle between forces is equal to:
What is an animal that you’d like to photograph? A Melanistic wolf because they are cute and I would choose to photograph them one day. What are three facts abo