maliyawilliams09 maliyawilliams09
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

Jose spent $ 2.00 for 20 pieces gum and joe spent $1.50 for 10 pieces of gum who go the better deal ?

Respuesta :

cookiedino
cookiedino cookiedino
  • 12-11-2020

Answer:

jose

Step-by-step explanation:

2.00 ÷ 20 = 10 c

1.50 ÷ 10 = 15 c

Answer Link
mariyammuzni0mailcom
mariyammuzni0mailcom mariyammuzni0mailcom
  • 12-11-2020

Answer:

joe 's is better

Step-by-step explanation:

may be iam not sure

best of luck

Answer Link

Otras preguntas

Due to her scheming ways, Lady Macbeth goes insane and dies. This is an example of A)exposition B)rising action C) climax D)conclusion
espacio estelar palabras relacionadas con hiato y diptongo​
Hey plz help me with this, I’ll give brainliest :)
15. Once the Bolsheviks were in complete control, what state did they form?
Do Now. Darren is standing on the top floor of a hotel which is 300 ft tall. He thought it would be fun to drop a bouncy ball over the railing and see how long
Which sentence below correctly uses a comma before the quote? Select one: According to Clarke “many of the water sources, have been depleted.” According, to Cl
The point Q(0, -1) is translated 6 units up. What are the coordinates of the resulting point, Q′?
Yolanda is planning out her square vegetable garden. One side 10 feet. How can I represent the perimeter with equations?NO LINKS
In 1924, Australia established mandatory _______.
work out the size angle of x. Give reasons for your answer​