cortisonetanks cortisonetanks
  • 12-11-2020
  • Mathematics
contestada

lunches cost 14.75 per week how much would 13 weeks of lunches cost fast pls

Respuesta :

220113680 220113680
  • 12-11-2020
14.75*13= $191.75
—————————-
Answer Link
vrajshankhala vrajshankhala
  • 12-11-2020

Answer:

it would cost 191.75

Step-by-step explanation:

i just put it in a proportion like this 14.75/1 = ?/13

then i just multiplied 14.75 and 13 i got the resulting answer 191.75

pls mark brianleist

Answer Link

Otras preguntas

which funtion has an inverse one
The nurse is providing education to a mother who is going to bottle feed her infant. what information will the nurse provide to this mom regarding breast care?
How many lone pairs of electrons are on the s atom in sf4 ?
Help me hurry pls !Solve the following 4-(x-2)=2x-12+3x show the work please I dont understand ! Help
HELP MEEEEEEEEEEEEEE SOMEONE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I NEED HELP ON THE ONE THAT IS HIGHLIGHTED. I do not see where
Why is speaking to persuade more challenging than speaking to inform?
What is not an acceptable form of proof
( PLATO ) Read the following excerpt from "The Contest" by Arthur Conan Doyle: Some did no more than give forth a low deep hum of speechless appreciation. Some
Your boss asks you to design a room that can be as soundproof as possible and provides you with three samples of material. The only information on each sample'
Simplify: (3x2 y) • (5x3y2)