neenaayeppp
neenaayeppp neenaayeppp
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

a store selling five packs of granola bars for $3.41. what is the simplify unit rate for packs per granola per dollar ?
​

Respuesta :

ianlfrantz2007
ianlfrantz2007 ianlfrantz2007
  • 11-11-2020

Answer:

uh im not sure what the question is asking, but i think the answer is .68

My logic:

just divide 3.41 by 5 to get your unit rate!

Hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Learning Diagnostic 8 Welcome, Dion Smith Analytics Recommendations A Math Geometry Common Core B.7 Midpoint formula: find the midpoint 2YG S* Awards Learn with
HELP!! WILL GIVE BRAINLIEST!! the graphs below have the same shape. what is the equation of the blue graph?
An investment offers $9,600 per year for 16 years, with the first payment occurring 1 year from now. Assume the required return is 12 percent. Requirement 1:
what did the articles of confederation prevent the us government from doing?
Which two pieces of fossil evidence support the idea of continental drift?
In at least 150 words, provide a synopsis or summary of the events of Act I, Scene 1 of A Midsummer Night's Dream Include a description of the main characters a
Instructions: Find the angle measures given the figure is a rhombus. Pleaseee help me!
59:46 а. Which of the following statements about current theories on global warming is true? Scientists generally agree that global warming is taking place. Som
Among adolescents and adults, alcohol use is involved in up to 70% of deaths associated with water recreation activities. TRUE FALSE
pleasee help asap!! marking brainiest!!