Seudónimo Seudónimo
  • 11-11-2020
  • Mathematics
contestada

7th grade math, I will give brainliest to right answer!
t/4 = 1
what is the value of t?

Respuesta :

2021nogline
2021nogline 2021nogline
  • 11-11-2020

Answer:

t = 4

Step-by-step explanation:

Anything divided by itself is 1

Answer Link

Otras preguntas

$21.50 for 4 pounds of lunch meat or $15.10 for 3 pounds of lunch meat
What is the unit rate of one mile if the map scale is 3/10 in. = 7/8 mile?
What is the value of ∠C in the diagram? A. 40° B. 60° C. 80° D. 90°
George is making a 8 gallons of Tropical trip punch. He has already poured in 1 3/4 gal of pineapple juice and 2 1/2 gal of orange juice. The only other ingre
An airplane is at 32,000 feet above sea level and descends at an average rate of 1,000 feet per minute. How many minutes will it take for the airplane to land a
Does water gain or release energy when evaporated into water vapor?
I need help writing a four page paper on Integrate by discussion the properties of life, basic chemical terminology, and molecules and compounds of a cell neces
What group didn't support Jimmy Carter in his campaign in 1976
The perimeter of a triangle is 79.75 inches. The second side of the triangle is half as big as the first side. The third side is 7.25 inches larger than the fir
why would a person want to write about Puerto Rico