Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

How many Ukrainians died in world war 1?
Min Jee is renovating a house. The living room is a rectangle 22 2/3 feet long and 17 1/4 feet wide. Min Jee wants to put in new flooring in the living room. T
Evaluate the expression when x = 5: 10 I7-xI (A)-120 (B)20 (C)-20 (D)123
one batch of fruit salad has equal amounts of which kinda of fruit? explain how you decided
what is the value of 2 in 0.259
Find a substance that has a specific heat that is higher than liquid water and explain what it means.
Who was most famous for giving his 'V' for victory hand signal at public meetings ?
how does a bed exert force on you
Mark the statement if it correctly describes Alexander 1
100/360 what is the angle in degrees