Samanthafrazier0403
Samanthafrazier0403 Samanthafrazier0403
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of corn are on sale at 10 for $4. What is the cost of 15 cans

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:$6

10*1.5=15

4*1.5=6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

In a music competition, a participant has to score a total of at least 40 points in the first four rounds combined to move on to the fifth and final round. Gle
A term used by the media to describe the results of the midterm election in 1994 was
An insurance agent says the standard deviation of the total hospital charges for patients involved in a crash in which the vehicle struck a construction barrica
which factor contributed most to florida becoming a u.s. territory? a.the outcome of the seminole wars b.the weakening of spain's hold over its colonial possess
In 1 or 2 sentences, describe how both producers and consumer use money.
a quadratic equation has a discriminant of 12. which could be the equation? a.0 = –x2 8x 2 b.0 = 2x2 6x 3 c.0 = –x2 4x 1 d.0 = 4x2 2x 1
So, more of a personal question than homework. In light of the presidential debates someone just called me a conservative (not in a bad way) but I've always ref
21st Century Literature
Why is it important to assess flexibility both before AND during a workout regimen?
which part of the brain is represented by the highlighted area shown below? cerebrum cerebellum medulla oblongata pons