KylerBetz KylerBetz
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

An item costs $0.11 per ounce. If the total cost of the item is $8.80, how many
ounces are in the item?

Respuesta :

debanks
debanks debanks
  • 03-11-2020

Answer:

88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the solution to this equation? 2(7x+4) = 4x - 6(2 - x) + 7 3 O A. X=- O x 16 O B. X=- 13 16 C. 13 4 3 O D. X=- 4
Find the inverse of each function.
Help asap!! This is a 40point assignment!!
What is a ptarmigan? a type of wild goat a type of deer a type of buffalo a type of bird
How many electrons could have the following set of quantum numbers?.
Plant stems have two main functions. What are the A) support the plontond carry water and nutrients to leaves B) produce cortoon dioxide and make seeds C) gothe
You might have heard the phrase his blood was pulsing through his veins what’s incorrect about that phrase
How does anaerobic respiration occur in yeast ?
V/5=9 What is v? One step equations
Compare the following ratios: (Use >, < or = sign in the place holders)7) 2:3 ___ 4:18) 1:2 ___ 3:69) 3:5 ___ 2:410) 6:7 ___ 4:811) 5:1 ___ 7:912) 4:6 ___