t6k6rlineLoJehn
t6k6rlineLoJehn t6k6rlineLoJehn
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if 12 pencils cost $1.92 find the cost of 1 pencil

Respuesta :

DocHistory1
DocHistory1 DocHistory1
  • 01-10-2016
It was 0.16 cents a pencil just divide 1.92 by 12
Answer Link

Otras preguntas

How did the natives defy white settlements? by building casinos on their land by sending natives to nearby settlements for food by invading white settl
Change this sentence to a question: it is fun to learn about insect colonies.
Mrs. Brown wants to buy some sandwiches at $2 each and some eggs at $0.20 each. Write an algebraic expression to find the total cost if Mrs. Brown buys x sandwi
can somebody explain this to me
A study showed that 14 of 180 publicly traded business services companies failed a test for compliance with Sarbanes-Oxley requirements for financial records an
Why did European traders come to West Africa? What did they do?
If Josh invests $500 in a 5-year fixed interest savings bond that pays 5% per annum, how much will his entire investment be worth at the end of the term?
Value Lodges owns an economy motel chain and is considering building a new 200-unit motel. The cost to build the motel is estimated at $6,800,000; Value Lodges
Which early human group spread slowly throughout North America and adapted to specific environments? A. Paleo-Indians B. Archaic Indians C. the Clovis culture D
In Florida, soapberry bugs have historically fed upon balloon vine fruits, which produce large fruits. Soapberry bugs that feed on these fruits have relatively