C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

how does multiplication relate to time conversions
The coordinates A(5,-2), B(3,-1)C(-4,-4)D(-3,8), E(-1,4) form the vertices of a polygon when they are connected in order from A through E. Classify the polygon
Which of the following religions seeks enlightenment through reincarnation? (1 point)Buddhism Hinduism Shinto
whats times what equals negative 48 and adds up to negative 2
Specialized ________________ cells, called T cells, are first to react in the human body when there is a viral attack.
How do I divide decimals, such as 0.072 ÷ 0.04
Magma from Earth's interior oozes from the cracks at mid-ocean ridges. a. True b. False
The ultimate source of energy for physical life on Earth is the Sun. a. True b. False
after the Civil War the cost of living decreased because
Jill incorrectly subtracted the two mixed numbers to find how much more blue fabric than purple fabric she should buy. Her work is shown below.