ahanafaunoy ahanafaunoy
  • 01-11-2020
  • Medicine
contestada

It costs $3.99 for 25 fl. oz. of detergent or $6.99 for 90 fl. oz. Which is a better buy?

Respuesta :

lyndseyballard2006
lyndseyballard2006 lyndseyballard2006
  • 01-11-2020
i would say 90 fl ounces let me know if this helps
Answer Link

Otras preguntas

Why did the author choose to start the paragraph with a question? A. The author wanted to present a question that is at the heart of an age–old debate. B. The a
Q28. In the given figure, find the value of x ​
Write about the Mughal revenue system
The length of a rectangle is 3 cm longer than its width. If the perimeter of the rectangle is 30 cm, find its area.
1, 2ጠ+6=12 2, 5ጠ-5=10 3, |ጠ|=3
3z +9y = 7 3z +9y=10
What is the largest whole number x can be if 8+x is lager than 2x
if buying rate and Selling rate of US dollar is RS 130.94 and Rs 131.54. Rajendra Bought some US dollar and sold them after the devaluation of Nepali money by 1
Solve for a: 18 = a. 3²
What happens when a y-intercept is on the x axis?