adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Choose the adverb and the adjective it modifies.Abby left a neatly organized desk.
Solve: 4=log_(b)10,000 Please ;)
2) Animal communication includesA) courtship behaviorOB) aggressionO C) pheromonesOD) all of the above
Because questions can be worth more or less (including zero) dependingRead the following sentence."In factories, robots perform hazardous tasks; in homes, they
Challenges posed by loadshedding in Coca Cola company
Tout les diviseurs de 180
Question 111.5 ptsIf you buy something for [tex]$2,220, receive $[/tex]40 in income, and sell it for $2,360 a year later, whatis your rate of return?08 percent○
The memory of past can lead to change of lifestyle with illustrations from the artist of the floating world
True of False: People who take out fixed-rate mortgages are less likely todefault than those who take out adjustable-rate mortgages.Choose only ONE best answer.
Questão 1De maneira geral, como pode ser considerada a pesquisa na Educação Física entre os alcances e limitessobre a produção de conhecimento com o tema meio a