isabellaeinterian isabellaeinterian
  • 15-10-2020
  • Mathematics
contestada

What is a more economical purchase, a 5-pound box of spaghetti priced at $6.02, or a 1.5-pound box for $1.70?

Respuesta :

jenniferamaya821 jenniferamaya821
  • 15-10-2020
The 5 pound box of spaghetti(:
Answer Link

Otras preguntas

How would planting a variety of plants in a vacant (empty) lot help establish an ecosystem in that location?
Which ratio between primary neuron and secondary neuron would allow for the greatest receptive field sensitivity?
HELP!!! What substance moves across the cell membrane during osmosis? A. Salt B. Sugar C. Water D. None of the above
what is |-10| x 3y=-5
Which, if any, of a. (4, 13π/6), b. (−4, 7π/6), c. (4, π/6), are polar coordinates for the point given in cartesian coordinates by p(2, 2 √ 3)?
During the laboratory, the students laid the food samples on brown paper, like the kind of paper that lunch bags are made out of. Both the chip and the pecan le
Express 90 as a product of its prime factors Write the prime factors in ascending order
Paige was playing a trivia game where you gained points for correct answers and lost points for incorrect answers. At the start of round 3 she was -700 points.
The assyrian rulers divided their empire into 70 smaller units of government called provinces. Then they assigned a governor to each province who reported direc
You are making candles for your friends. A mold for the candles costs $22.50 and wax to make one candle costs $5. Write an algebraic expression for the total co