seducesupreme seducesupreme
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

Robbie needs to figure out how much money he is going to spend on burgers. He needs 22 in total and it costs $3.99 for 4.

Respuesta :

Parth241
Parth241 Parth241
  • 14-10-2020

Answer:21.94

Step-by-step explanation:22 divided by 4 = 5.5 5.5 times 3.99$ equals 21.94

Answer Link

Otras preguntas

Referencing the product below, what is one serving size in cups? Brown rice: 20 cups of rice per container Servings per container: 40 a. 1/2 CUP b. 2 CUPS c.
Shelby made 5 quarts of juice for a picnic. She said that she made 1 1/4 cups of juice. Explain Shelby's mistake.
Helium has an atomic number of two, so its outer energy level is full. Helium is considered _____. neutral inert an anion a cation
what does the word miry mean
What would happen to the moon if earth stopped exerting the force of gravity on it?
What dilemma of American policy in the Middle East did the Yom Kippur War make clear? What other lessons did the war teach?
The mineral that's essential to maintaining healthy bones and teeth is a. zinc. b. protein. c. yeast. d. calcium.
is 9/10 less than 4/12
This page is from the Koran made in West Africa, but is an excellent example of cultural diffusion . Why?
a customer love Jerome 250 as a tip for service that it was 20% of the total food bill