johnsonmm0717
johnsonmm0717 johnsonmm0717
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

Cheryl paid $37.20 for 12 gallons of ice cream for a school picnic. How much would 1 quart of ice cream cost?
$0.68
$0.78
$3.10
$4.10

Respuesta :

Cameronlazor
Cameronlazor Cameronlazor
  • 22-01-2021

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What do you think contributes to poverty in this country? What might cause you to become one of these statistics? How can you prevent that from happening?
4. A brand of balsamic vinaigrette salad dressing is a red liquid that is consistent throughout in color and texture with an ingredients list that includes wate
Which of the options below is the most effective conclusion to the essay? Western doctors only want to sell you pills and keep you coming back for more. Acupres
is 0.1213141516... a rational number
quizlet hypertrophy is a compensatory increase in the size of cells in response to mechanical stimuli (also called mechanical load or stress, such as from stret
4. What is the abstract noun in the following sentence? Their continuous efforts paid off with big dividends. A. their B.efforts C. big D. dividends​
What’s your opinion on Carlson
simplify the expression -1.1 + (-3.9). On the​ test, when tom simplified the expression he got -2.8. What mistake did tom likely make when he simplified the exp
The function f(x) = |x+3| is transformed by the following transformations to a new function g(x): A translation 2 units down. A translation 1 unit to the right.
Definition and categories of drugs