wjdbwjbdjw
wjdbwjbdjw wjdbwjbdjw
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

Taylor paid $8.10 for 3.6 pounds of apples what was the price per pound of apples

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-10-2020

Answer:

2.25 per pound

Step-by-step explanation:

i took 8.10 divided by 3.6 to get the price per pound

(brainllist plz)) (if helped)

Answer Link

Otras preguntas

QUESTION 2Describe the function of male and female reproductive system.​
Which of the following reactions would result in decreased entropy? O A. H20(g) → H20(1) O B. CO2(s) → CO2(9) O C. 203(9) ► 302(9) O D. N2204(9) ► 2NO39)
I WILL GIVE BRAINLIEST TO THE BEST AND CORRECT ANSWER Choose all the statements that are true. 1. 15 pt<2 gal 2. 1 gal<5 qt 3. 12 fl oz> 2 c 4. 2
How many servings of vegetables were eaten after October 19th? O A) 13 OB) 20 OC) 26 OD) 39
A hydrogen atom in an initial state having an ionization energy (the energy required to remove the electron from the hydrogen atom) of 0.85 eV makes a direct tr
Help please...no links...
F. describe the relationship between
Prescott Bank offers you a five-year loan for $75,000 at an annual interest rate of 6.8 percent. What will your annual loan payment be
Thanks for the like snow2511 ​
what does this mean?