sreelekshmigs2001 sreelekshmigs2001
  • 14-10-2020
  • Mathematics
contestada

the price of 41gram apple is 10.25 rupees.then how many rupees for 1 kg apple​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-10-2020

Answer:

1kg apple for 0.25 rupees

Step-by-step explanation:

Hope this helps!!

Answer Link

Otras preguntas

Low impact exercises
2. In what part of the beet pant is the excess sucrose stored? A. root B. leaves C. stem
2. In what part of the beet pant is the excess sucrose stored? A. root B. leaves C. stem
Salma is training for a marathon. This week she wants to run a total of 60 miles. She ran 8.55 miles on each of the first 3 days of the week. How many more mile
please help making brainliest if right!
Please I need help!!!
A wave with a wavelength of 125 meters is moving at a speed of 20 m/s. What is it’s frequency
What is the volume of the pyramid 7 cm 13 cm 9 cm
“The Open Window,” the narrator mentions a “tower” in Lines 1 and 22. The use of this word is an example of which literary device?
10pts and brainliest, pretty easy middle school math.