IWantSomeRice IWantSomeRice
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

Haley bought 1.6 pounds of almonds for $13.20. How much did she pay per pound?

Respuesta :

keyon8 keyon8
  • 13-10-2020
$8.25

Divide 13.20 by 1.6
Answer Link

Otras preguntas

The area of a circle is 2464cm2.calculate it's diameter to 2 significant figures​
What is USACIL? What does it do?
which contain more heat a cup of coffee or a glass of iced tea? thank you ​
Why did Enrique choose to travel alone and not inform others about his journey
equation equivalent to 64
What’s g(x)=^2 end behavior
Colin and April both thought of six numbers. Colin's first number was 0, and April's first number was 10. Colin added 1 each time to get his other numbers. Apri
Which one of the following statements explains why mass is lost when a student heats a sample of BaCl₂ • 2H₂O crystals?
Él _____ al supermercado. O fueron O fueron O fue O fuisteis
The __ argument is discussed in this article.principalprinciple​