WalkingBucket412 WalkingBucket412
  • 13-10-2020
  • Spanish
contestada

Un yogur

para comer
O
para beber

Respuesta :

rosevardales rosevardales
  • 13-10-2020
Para comer is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

A yogurt company spends $1850 per day in fixed costs and $0.22 for each unit. Each container of yogurt sells for $1.25. Which function could you use to find the
PLS HELP ASAP I WILL GIVE BRAINLIST
In the gym , there is a scale that measures people weight . The needle is 22 cm long , and it roared 124 when Evelyn stepped on it . How far did needle travel
what volume of air at 1 atm would have to be put into a car tire with a volume of 15 L if the pressure in the car tire is to be 30 psi
how can a business support the community​
A method used by horticulturalists when they rotate the use of fields—planting crops on a particular piece of land for a period of time, then letting it go fall
4-8(-2-6t) if t = -1
Describe where the function has a vertical asymptote and how you found your answer. Remember that an asymptote is represented by an equation of a line and not
Tommy mows lawns and cleans pools during the summer he earns $20 per line and nine dollars per pool he needs $1500 to buy a car from his friend Tommy plans to m
Why was the equal protection clause added to the Fourteenth Amendment?