coachwallsisdabest coachwallsisdabest
  • 13-10-2020
  • Mathematics
contestada

$2.50 per 5 cans, find the price per can.

Respuesta :

EZ020212007
EZ020212007 EZ020212007
  • 13-10-2020

Answer: 50 cents per can

Step-by-step explanation: you do 2.50 divided by 5

Answer Link
susinlopez2005
susinlopez2005 susinlopez2005
  • 13-10-2020

Answer:

50 cents per can

Step-by-step explanation:

use a calculator and divide 2.50 by 5

Answer Link

Otras preguntas

Which selection from the article is BEST illustrated by Image 1?
Mrs. Pontellier's feelings are communicated primarily through which technique of third-person narration?
Question 24 (1 point) (01.05) What is the equation of a horizontal line passing through the point (-7,5)? (1 point) Оа y = 5 Ob y=-7 Ос x=5 Od x = -7 L
Simplify the ratio 18: 45
Which sentence would best resolve a series of events in a descriptive narrative? 1. When I looked out the window at the new fallen snow at the thought of sleddi
In the poem To one coming north, how does the speaker feel about spring
evaluate the expression when c=-2 and x=6 c-5x
PLEASE HELP I WILL GIVE BRAINLIEST TO RIGHT ANSWER Cameron has $720 to spend at a bicycle store for some new gear and biking outfits. Assume all prices listed i
plzzzzzzzz help fast A student is examining an onion root tip cell under a microscope. Based on her observations, the student proposes that the onion root tip c
Calculate the corresponding weights of liquefied phenol and propylene glycol needed to prepare 24 15 ML - bottles of the following formula for a cood sore topic