Seudónimo Seudónimo
  • 12-10-2020
  • Mathematics
contestada

IF THE COST OF 1 KG APPLES IS ₹60.50. FIND THE COST OF 5.5 KG APPLES.​

Respuesta :

erandaniela6 erandaniela6
  • 12-10-2020

Answer:

332.75

Step-by-step explanation:

Multiply 60.50 by 5.5

Answer Link

Otras preguntas

What is the primary purpose of writing a lab report?
Why does sandstone feel like sandpaper?
what happens in the arctic circle during summer? why?
When the first two political parties developed in the late 1700s, what issue divided them most clearly? whether the nation should add states and territories or
Solve the problem. Four accounting majors, two economics majors, and three marketing majors have interviewed for five different managerial positions with a larg
How do u break down 7x86 for the distributive property of multiplication
Room temperature is usually considered to be 25°C. What is that in kelvins?
Which of these period three elements from the periodic table would you predict to be the MOST metallic? A)Al B)Ar C)Cl D)Si
Which three topics became a major focus of the Enlightenment?
Miguel currently earns $9 per hour at work. His hourly wage will increase by 70¢ every 5 months for the first year. In a function that models Miguels average ho