bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

debate on b and c but not sure… help?
Andrew believes the honor roll students at his school have an unfair advantage in being assigned to the math class they request. He asked 500 students at his sc
What is the difference between-5 and 2
guyss I seriously and urgently need help what are the steps to build a headgear ??​
write the equation of the line passing through point 2, 5 and parallel to y=-1/2x-2​
mention the roles of nepal played by nepal to make the objectives of united nation successful. In points​
Can you please answer this answer with a step by step explanation? the BEST answer gets the BRAINLIEST answer mark!​
What is the monthly interest rate if an annual rate is 12.3%? The monthly interest (Type an integer or decimal rounded to two decimal places as needed.)​
measure to conserve our heritages ?​
PLEASE HELP ASAP -- WITH THE WORKK50 points