litishastaten litishastaten
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Maria bought 19 pounds of flour for nine dollars how many pounds of flour did she get per dollar

Respuesta :

disguisedmoth disguisedmoth
  • 03-10-2020

Divide money by pounds,

9/19

Price per pound of flour

$0.473

Answer Link
9hrunj 9hrunj
  • 03-10-2020

Answer:

cacluate it 19×9= ? hope thid helpeddddd

Answer Link

Otras preguntas

can I get help is a emergency please
What contribution did the pilgrims make to the development of American government
1:4 if the wew 35 surfboards at the beach how many were short boards?
What are synonyms for the word “mechanical”?
How does cloud cover affect how much infrared light is reflected back to the ground?
Which of the following are FALSE concerning microbes?A. Microbes generate oxygen through photosynthesis.B. The primary role of microbes on the planet involves c
A 500g object falls off a cliff and losers 100 J from its gravitational potential energy store. if the gravitational field strength g=9.8N/kg, how high is the c
A group of students want to create a garden. They do not know the exact measurements but they propose using a variable to represent the length and width of the
Find the exact value of each of the following. In each case, show your work and explain the steps you take to find the value. (a) sin 17π/6 (b) tan 13π/4 (c)
Woodrow Wilson called the Supreme Court "a constitution convention in continuous session." What did Wilson mean by this?