tmathesonm03p0l975 tmathesonm03p0l975
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2 liter juice costs $2.50. Sam wants to know the cost per kiloleter

Respuesta :

jhemarschool jhemarschool
  • 02-10-2020

Answer:

0.002 is the kiloliter and if you multiply you get 0.005

Step-by-step explanation:

make me brainliest pls :)

Answer Link
asarenana1120
asarenana1120 asarenana1120
  • 02-10-2020

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

It's $6.25  because 2.50 x 2 = 5.00 so 5.00 = 4 liters and then divide 2.50 by 2, then add that to 5.00 and the answer is $6.25

Answer Link

Otras preguntas

See the picture to answer the question the solid line is the results obtained when no catalyst was used and the broken line is the results obtained when a cata
Epistemic communities are transnational communities of experts and policy makers concerned with particular __________ issues.
Simplify completely 12 times x to the third power minus 4 times x to the 2nd power plus 8 times x all over negative 2 times x.
given the equation (x+a)^2(x-2)=x^3+bx^2+12x-72 find a and b
Which of the following is NOT a reason why exercise routines should have clearly stated goals
If you roll a fair six-sided die and a fair four-sided die, what is the probability that neither die shows a 1?
The completion of the windmill poses a problem for Napoleon. What is it?
What moral lesson do you think the story of Gregor teaches?
Logarithmic form x^19 = y
What advice would a personal trainer most likely give you before a workout? A)Be sure to lock your knees as you lift. B)Hold your breath while you exercise.