khdc khdc
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

Box of cereal contains 23.4 ounces. Cost $5.49. What’s the cost per ounce?

Respuesta :

zaviondydell56
zaviondydell56 zaviondydell56
  • 05-10-2020

Answer:

it 4.262295082

Step-by-step explanation:

you have to divid the ounces by the cost

Answer Link

Otras preguntas

How do nerve cells form different types of tissues? A. A group of these cells perform similar functions and become nerve tissue after information in the DNA of
One good argument against forgiving Africa's debt would be because _____
write each power as a product of factors 2^4 4^2 9^2 8^5 5^3 7^3
which component is affected when a catalyst is added to a chemical reaction
When a plant protein lacks one or more essential amino acids it becomes an _______ protein.
Jacob translated figure ABCD 3 units up to form figure EFBA. Then he translated figure EFBA 1 unit down and 4 units right to form figure FGHB. Finally, he trans
An atom of potassium-37 and an atom of potassium-42 differ in their total number of (1) electrons (3) protons (2) neutrons (4) positrons
if the acceleration was reduced 1/4 what will be the new force
What was a major result in the Civil War?
How to calculate PI number?