gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Question 2 (5 points) What term was used to describe the rough divide between free and slave states by the mid-1800s? Question 2 options: A) The Mason-Dixon L
Incomplete digestive systems are characterized by a(n) _____. a. cloaca b. rumen c. four-chambered stomach d. opening on both ends e. saclike cavity
What were windmills originally used for?
The expression 475\cdot1.076^t475⋅1.076 t 475, dot, 1, point, 076, start superscript, t, end superscript models the average annual per capita health care cost
Don’t understand 5(1.5m+3)
8 h(x) = 2x3 + 4x - 8 k(x) = 14x – 2 Find (k – h)(x) © 2018 HSMathCrazy
Which best describes the clusters in the data set?A. There is no cluster in the data set.B. There is one cluster at 13, 14, and 15.C. There is one cluster at 12
how many valence electrons are in Al^3+?
BRAINLIEST!!! 7. GEOMETRY Recall the formula for finding the area of a rectangle. Define a variable for the width and set up an equation to find the dimensions
CoronaUnanaCOrnaoacornoa