vic218
vic218 vic218
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

I can’t figure this one out! Someone please help

I cant figure this one out Someone please help class=

Respuesta :

mahdhizulfiquar
mahdhizulfiquar mahdhizulfiquar
  • 01-10-2020

Answer:

g= -2x+1

Step-by-step explanation:

-2x because it goes down two boxes for every one box to the right.

+1 because that is the y intercept

Answer Link

Otras preguntas

why do tropical cyclones spawn around ? please include 5 sentences
If an ice cube melts at 0c but water freezes at 0'c what is the difference between melting and freezing in terms of a) the energy involved in the phase changes
What is the measurement of JKM
In a certain grocery store, strawberries cost $4.16 per pound ( 4.16 dollars/lb ). What is the cost per ounce?
Let’s assume that one drop is equal to 50 µl. a total of 2366 drops will fill how many tablespoons?
True or false sexual harassment requires that a sexual comment be made directly to a specific person.
In most schools, cyberbullying is more common than other types of bullying true or false?
x7÷96 what is x7 divided by 96?
Which fossil fuel is made mostly of methane?
Northern humans are known by there Latin name?