Aria0411
Aria0411 Aria0411
  • 16-09-2016
  • Mathematics
contestada

package of 18trading cards for ​$4.86Use pencil and paper. Explain how you can tell that the unit price per card is less than​ $1. What is the unit price per​ card?

Respuesta :

angyyy
angyyy angyyy
  • 16-09-2016
you have to divide 4.86 by 18 and that gives you.........

Answer Link

Otras preguntas

Need help telling time in spanish
2 which one of the following mappings represents y as a function of x? A 18 24 27 3 4 12 18 24 27 2 6 12 18 24 27 2 3 6 12 18 24 27 8.56
The area of a circle is 9π if and only if, its radius is 3. true or false
The statement below is from a jury's decision in a court case. "We, the jury, rule in favor of Mrs. Garcia, and order Mr. Wakefield to pay the sum of twenty tho
Which one is linear
If b = 110 what is the value of g IM BEING TIME PLZ HELP THANK YOU
Peter spent 3 days at Olympic national park he hiked 112 miles throughout his stay he biked 17 miles each day and he kayaked 14 miles on one day what is the to
help please!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1. Which is NOT an OXIDIZER chemical? (3 Points) O potassium nitrate O potassium Perchlorate O strontium nitrate sodium chloride
What is one way to create a negative ion?