xjellyx xjellyx
  • 14-09-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for 5 notebooks that cost $9.45

Respuesta :

gabbydiaz326
gabbydiaz326 gabbydiaz326
  • 14-09-2016
Divide $9.45 into 5 yr answer would be $1.89 per notebook
Answer Link

Otras preguntas

in plants cellulose is a rigid tube that allows plants to maintain their formWhich similar structure and support system is found in insects A. Exoskeleton B. cy
What was the Three-Fifths Compromise and how did it satisfy the states with and without slaves?
How many nations are members of the United Nations?
why do we not know yet if we live in multiverse
two english documents that served as models in for the constitution were?
Which of the following is the danger of saltwater intrusion the greatest
A sound wave in the air has a frequency of 256 hertz and is traveling at a speed of 331 meters/second. What is its wavelength?
The gerund, a verb form that ends only in -ing, is used as an adverb. a. True b. False
How do you solve: 21 11/12 plus 17 5/12
If Huntington's disease is due to a dominant trait, shouldn't three-fourths of the population have Huntington's while one-fourth has the normal phenotype?answer