bryjaun13 bryjaun13
  • 14-09-2020
  • Mathematics
contestada

Gradinize cheese costs $1.28 per pound. How much would you pay for 7 pounds ?

Respuesta :

sturgeonryan85
sturgeonryan85 sturgeonryan85
  • 14-09-2020

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

1.28 times 7

Answer Link
bbernhardt1216 bbernhardt1216
  • 14-09-2020

Answer:

$8.96

Step-by-step explanation:

If 1lb=$1.28, then 7lbs x $1.28= $8.96.

Answer Link

Otras preguntas

Renesmay got 26/30 answers correct on her quiz, what is her total score in a %?
Your self-esteem is based on how others think about you. A. True B. False
Explain how we know that organisms that lived millions of years ago are related to the organisms of today
Admission to the amusement park was $29.50 per person. If x represents the total cost for 3 tickets, which equation is true?
when will the magnitude of the displacement be greater than the distance traveled
Newton's second law says force (f) is equal to mass (m) times acceration (a). A scientist wants to calculate the force of an object where the acceleration of gr
Which was an important effect of the Soviet Union's Sputnik launch?
Roman ate at a restaurant and gave the server a $4 tip the tip was 20% cost of the meal how much was the meal
A bucket will hold 20 liters of water. How many centiliters will it hold?
The above diagram represents the locations and migrations of the Hebrews before settling in Canaan. Which location best completes the chart? A. Mesopotamia