georgeames99 georgeames99
  • 11-09-2020
  • Mathematics
contestada

If 4 pounds of sugur cost $2, the cost of 1 pound of sugar cost

Respuesta :

saramagentacool saramagentacool
  • 11-09-2020

Answer:

50 cent

Step-by-step explanation:

Answer Link
CreepyWoods CreepyWoods
  • 11-09-2020

Answer:

.50¢

Step-by-step explanation:

50 cents = 1 pound

$1.00 = 2 pound

$1.50 = 3 pounds

$2.00 = 4 pounds

basically adding 50 cents equals to $2

Answer Link

Otras preguntas

In The Heart Is a Lonely Hunter by Carson McCullers, the character Mick is more talented and sensitive than the rest of her poor family. She loves music but can
Which is the best tone for the reviewer of a book review? A. a tone based completely on weather or not the reviewer liked the book? B. a tone based on the book
FOURTH TIME POSTING! EXTRA POINTS! Complete each function. ( y = -x )
During the menstrual cycle, the main source of progesterone is
Which of the following can explain the daily change in sea level observed along a coast? A.The gravitational pull of the moon on the water near the coast B.Th
Once absorbed the majority of glucose is transported to
PLEASE HELP Describe the graph of y=1/2x-10 -3 compared to the graph of y=1/x
Kite QRST has sides RS, ST, TQ and QR. What are the diagonals of this figure? Select all that apply.
the area of a rectangle is 95 square yard. if the perimeter is 48 yards find the length and width of rectangle
Find geometric mean of the pair of number 6 and 10