demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

besides the loss of many livesand their tribal territories, what major impactis did the trail of tearshave on nativesforced to move out of alabama
Need help! Please! ​
A circle has an area of 153.86 units2 and a circumference of 43.96 units. If the radius is 7 units, what can be said about the relationship between the area and
can someone help me with this please?
Please help with #23,24,&25 I need to finish by 9:00 pm, it’s due tmr on 3/16
Explain the ideas associated with the interwar years and the various consequences of these ideas.
What is the net ionic equation for Fe ( NO 3 ) 2 ( aq ) + Na 2 CO 3 ( aq ) ⟶ CaCO3 ( s ) + 2 NaNO 3 ( aq )
In this text, the author tells the story of a dog named Naki'o. Naki'o was born in an abandoned house in Nebraska. His mother died, and he got his paws frozen i
3. What is the value of the x in the solution to the system of linear equations below? y = 8x − 8 3x + 2y = −16 A x = 0 B x = 2 C x = −5 D x = −8
please help i don’t know if this is right