madybella2007 madybella2007
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP MEEEEEEEEEE

PLEASE HELP MEEEEEEEEEE class=

Respuesta :

surjithayer10 surjithayer10
  • 04-09-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

step 2 is incorrect.

step 2: -40-75+100+200

step 3:  -115+300

step 4 : 185

Answer Link

Otras preguntas

How many formula units are in 3.7 mols of LiCl?
The condition called _____ involves inflammation of a fluid filled sac outside of a joint. 1) rheumatism 2) arthritis 3) bursitis 4) gout
Suppose that Joe consumes smoothies and pizzas. The price of smoothies is 5 per unit and the price of pizzas is10 per unit. What is the total cost if Joe consum
50 points The following exercise demonstrates the characteristics and ideas discussed in the nurture theory. Are we a product of our environment? How many of y
Calculate the sample correlation coefficient. x y ?a)4 ,11 b)12 ,16c) 8 ,21
John is given the triangle below. He says he can find the measure of Angle B by subtracting 65 and 90 from 180. Mary says that she can find Angle B by doing the
Put the structures of the nephron in the correct order following the path of the filtrate.a) Glomerulus, proximal convoluted tubule, loop of Henle, distal convo
What does Hamilton mean by power of sword, purse, and judgement?
Tell whether the ordered pair (-6,0) is a solution to the system below. y>x + 4 y< - 2xO No, it is not a solution O Yes, it is a solution
Last year, Fabre Company produced 20,000 units and sold 18,000 units at a price of $12. Costs for last year were as follows:Direct Materials: $25,000Direct Labo