avarod5
avarod5 avarod5
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates

PLEASE HELP ASAP Both problems 7th grade math unit rates class=

Respuesta :

jiya111111 jiya111111
  • 04-09-2020
A- $50 per hour
B- 27.5 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

Solve the formula for The indicated variable. solve y=mx + b for b
At the beginning of an environmental study a forest cover an area of 1500 km second power since then this area has decreased by 4.8% each year let T be the numb
The heterophil antibody test can aid in the diagnosis of​ ________.
to warm up before a run david begins by completing quad and hurdlers stretches.Which of these correctly evaluates his choice of warm-up activities?
is the sentence in natural order or inverted order? Above the bus is a large billboard
Magnification is the ratio of ____ of an image A)enlargement B)reduction C)both a and b D)none of the above
What is an appeal to logic and reason in a speech or written work?
which s the best estimate of -14 1/9 (-2 9/10) A-(-42) B-(-28) C-28 D-42
The first atomic nuclei to exist in the very earliest moments of the universe were
Look up the meaning of the word fatal in the dictionary. what are the two differing meanings for the word?